Ahoj, jsem David Přikryl, autor projektu Koupím první byt a realitní makléř v jedné osobě.

Pocházím z Brna, kde jsem vystudoval VUT Brno, Fakultu podnikatelskou, obor podnikové finance a obchod. Mluvím plynně anglicky a německy. Od roku 2002 žiji a pracuji v Praze.

V realitách pracuji od roku 2005. Začal jsem v České spořitelně, kde jsem poskytoval úvěry developerům a investorům. Můj první úvěr na 405 mil. Kč jsem zařídil pro developera, který potřeboval finance na koupi hotelu a výstavbu bytového projektu ve Špindlerově mlýně.

Bylo to super získávat zkušenosti na takto velkých projektech a učit se, jak realitní business funguje. O 3 roky později jsem se začal věnovat vlastním realitním investicím České spořitelny. Posuzoval jsem investiční návrhy a procesoval schválení v rámci banky.

Po 6 letech jsem odešel do realitního fondu, kde jsem se staral o část nemovitostního portfolia (kancelářské budovy). Měl jsem za úkol zvýšit jeho hodnotu a potom prodat. Můj nejúspěšnější obchod byl prodej kancelářské budovy za 21 mil. EUR v Praze na Pankráci.

ZASTUPOVÁNÍ KUPUJÍCÍCH PŘI KOUPI BYTU

Baví mě, učit se nové věci. V roce 2016 jsem začal pomáhat kupujícím, kteří se rozhodli koupit první byt.

Napsal jsem 2 e-booky: 7 nejčastějších chyb při koupi bytu a Jak koupit první byt? Velký průvodce. Založil jsem projekt www.koupimprvnibyt.cz pro klienty, kteří hledají své první bydlení. Zastupuji je při vyjednávání s prodávajícím a při převodu bytu. S týmem zkušených kolegů zajišťujeme získání financování na nákup bytu, právní služby, daňové poradenství apod.

ZASTUPOVÁNÍ PRODÁVAJÍCÍCH PŘI PRODEJI BYTU

V roce 2018 jsem se připojil ke komunitě Qara (Quality Assured Real Estate Advisors), která sdružuje nezávislé realitní makléře. Začal jsem pomáhat i těm, kteří svůj byt prodávají. Využívám chytré marketingové nástroje, které mi umožňují dělat svou práci perfektně.

Ve vztahu ke svým klientům nadále jednám a uzavírám spolupráci svým vlastním jménem. Qara mi dodává výbornou podporu a zázemí, abych mohl svou práci dělat na jedničku. Spolupracuji s osvědčeným týmem spolupracovníků, díky kterým mohu pro své klienty dosahovat vynikajících výsledků (např. designér pro home staging, fotograf, kameraman, střihač, spaceplanner, právník, hypoteční poradce, stavební inspektor, znalec na oceňování nemovitostí).

Ve svém volném čase se nejraději věnuji cestování a sportu, hlavně fitness a józe.