Náš tým

Pomáháme vám, abyste se ke svému novému bydlení dostali v klidu, rychle a bezpečně.

Ing. David Přikryl
Ing. David Přikryl
Autor projektu Koupím první byt a certifikovaný realitní makléř

Ahoj, jsem David Přikryl, autor projektu Koupím první byt a certifikovaný realitní makléř. Pocházím z Brna, kde jsem vystudoval VUT Brno, Fakultu podnikatelskou, obor podnikové finance a obchod. Mluvím plynně anglicky a německy. Od roku 2002 žiji a pracuji v Praze.

Co jsem dělal dříve?

V realitách jsem od roku 2005. Začínal jsem v České spořitelně, kde jsem poskytoval úvěry developerům a investorům. Na příklad jsem zajistil projektové financování na koupi hotelů nebo výstavbu bytového domu a shopping centra.

O tři roky později jsem se začal věnovat realitním investicím České spořitelny do komerčních nemovitostí. Posuzoval jsem investiční návrhy a zajišťoval schválení v rámci banky.

Po šesti letech jsem přešel do realitního investičního fondu České spořitelny, kde jsem se staral o komerční nemovitostní portfolio. Měl jsem za úkol zvýšit jeho hodnotu a potom ho prodat. Můj nejúspěšnější obchod byl prodej kancelářské budovy za 21 mil. EUR v Praze na Pankráci.

Co dělám dnes?

Z korporátního světa jsem odešel. Jsem nezávislý realitní makléř. Klientům pomáhám při koupi, prodeji a pronájmu bytů v Praze. Věnuji se vždy jen malému počtu zakázek, abych svou práci mohl dělat perfektně.

Neustále se vzdělávám a jsem připravený i do budoucna, až se zprostředkovatelská činnost v realitách stane vázanou živností. Složil jsem odbornou zkoušku u Asociace realitních kanceláří ČR. Stal jsem se certifikovaným realitním makléřem II. stupně.

Jsem členem komunity Qara (Quality Assured Real Estate Advisors), která sdružuje nezávislé realitní makléře. S podporou Qary dokáži svou práci dělat ve vysokém standardu a za přijatelné ceny pro klienty.

Moje certifikáty

Kolegové, kteří mi pomáhají

Ing. David Toula
Ing. David Toula
hypoteční makléř

David je zkušený hypoteční makléř a pomáhá mým klientům s vyřízením hypoték. Je komunikativní a na čem se s ním domluvíte, to platí. Spolupracuje se všemi bankami a dokáže vyjednat zajímavé podmínky.

Ing. Julie Vasko
Ing. Julie Vasko
daňová poradkyně

Julie má daně naprosto v malíčku. Dříve pracovala jako finanční ředitelka u jednoho velkého pražského developera. Teď je na volné noze, hodně školí a specializuje se na nemovitostní daně.

JUDr. Ondřej Brostík
JUDr. Ondřej Brostík
právník

Ondřej pomáhá mým klientům s posouzením a přípravou smluvní dokumentace. Líbí se mi, že umí reagovat rychle, navrhuje konstruktivní řešení, abychom každou transakci dotáhli rychle do zdárného konce.

Moje blogy a realitní knihy

Vytvořil jsem dva realitní blogy Koupím první byt a Jak prodat svůj byt. Publikuji na nich své články a videa. Napsal jsem tři návodné e-booky, které si můžete stáhnout.

Od roku 2016 četlo tento e-book už 1500+ čtenářů. Dozvíte se v něm o nejčastějších chybách, které můžete při koupi bytu udělat.

Čtenáři této knihy nejvíc oceňují, že je srozumitelná i pro laiky. Jdu v ní ještě víc do hloubky, a díky pracovnímu sešitu si dokážete vytvořit detailní plán koupě svého bytu krok za krokem.

I při prodeji bytu můžete udělat hromadu chyb a přijít tak o čas a své peníze. Napsal jsem e-book, který přečtete asi za 20 minut a získáte základní představu, jak správně postupovat.